O mnie

Cześć! Nazywam się Joanna Gardynik i wspieram nauczycielki w integralnym rozwoju.
Cieszę się, że tu jesteś! Chcę Cię przekonać, że nauczyciel jest najważniejszym narzędziem w procesie edukacji. I aby nie popaść w rutynę czy wypalenie, potrzebuje wszechstronnego wzmocnienia. Czyli takiego, w którym w równym stopniu zadba o swój intelekt, ciało, emocje i ducha.
Spędziłam już ponad 2 tysiące godzin na sali szkoleniowej, ucząc nauczycieli tutoringu, radzenia sobie ze stresem, współpracy z rodzicami, odkrywania talentów czy przekazując wiedzę dotyczącą zaburzeń oraz działania procesów poznawczych. Znaczącą częścią  uczestników moich zajęć były nauczycielki. Nic w tym dziwnego. Obecnie ponad 82% polskich nauczycieli to kobiety. Te wszystkie szkoleniowe spotkania pozwoliły mi poznać ich codzienne trudności i dowiedzieć się, jakiego wsparcia potrzebują. Dlatego piszę bloga do kobiet i z myślą o kobietach – nauczycielkach. Dzisiaj to one tworzą edukację w Polsce. Wiem, jak ciężko pracują, aby pomimo różnych niesprzyjających czynników, była ona doświadczeniem zmieniającym życie ich uczniów. Chcę im w tym towarzyszyć. Jak koleżanka z pokoju nauczycielskiego, lubiąca porozmawiać na przyjemne tematy, a także jako psycholog, dzieląc się swoją wiedzą i konkretnymi wskazówkami, które ułatwią życie w szkole.
Na moim blogu znajdziesz:
 • informacje, w jaki sposób zadbać o swój integralny rozwój,
 • inspiracje edukacyjne,
 • wiedzę dotyczącą psychologii w edukacji,
 • wskazówki, jak planować swoje lekcje, aby jak najlepiej wykorzystać uwagę i pamięć Twoich uczniów,
 • informacje o zaburzeniach dzieci i młodzieży, które pozwolą Ci w porę dostrzec niepokojące sygnały,
 • wpisy dotyczące kultury, mody, lifestylu, książek i fajnych rzeczy, które można robić po pracy.
Moja historia
Jestem psychologiem szkolnym. Pracuję w zespole szkół. Jestem też trenerem umiejętności społecznych. Specjalizuję się w tutoringu i psychologii dla nauczycieli. Prywatnie jestem żoną Ziemowita. Bardzo lubię pić kawę. Uwielbiam rozmawiać o psychologii, edukacji, modzie, kulturze i ładnych rzeczach. A najlepiej, kiedy to wszystko dzieje się w tym samym momencie.
Na swojej drodze spotkałam wielu nauczycieli. Tych wspaniałych, mistrzów, których spotkanie zmienia życie uczniów. Ale także tych przemęczonych, zdenerwowanych i wypalonych. Mam pewność, że nauczyciele pełnią tak znaczące role w funkcjonowaniu swoich uczniów, że nie sposób myśleć o ich pracy tylko w kategorii obowiązków zawodowych. Uczenie to nie tylko zawód, lecz także styl życia. A prawdziwa zmiana w edukacji nie zaczyna się od ministerstwa, a w salach lekcyjnych zaangażowanych i proaktywnych nauczycieli. Wierzę, że nie ma dobrej edukacji bez wspaniałych nauczycieli. Dlatego tak istotny jest ich całościowy, harmonijny rozwój. I w tym pomagam.
Do tej pory zrealizowałam:
 • ponad 100 godzin coachingu z dorosłymi,
 • 300 godzin tutoringu z dziećmi i młodzieżą,
 • 2000 godzin indywidualnego, psychologicznego wsparcia,
 • 160 godzin superwizji dla nauczycieli,
 • ponad 2000 godzin szkoleń.
Wejdź, rozgość się, weź to, czego potrzebujesz, i poczuj się dobrze :).